tren

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum diş kaplaması, diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, doku uyumu, sağlamlık ve doğallık alanında günümüze kadar ulaşılmış olan en yüksek kaliteye sahip üründür. Baskı ve gerilme kuvvetlerine karşı çok daha dayanıklı oluşu, özellikle ısırma, ezme gibi hem yatay hem de dikey kuvvetlerin çokça uygulandığı ağız ortamı için kullanışlı bir alternatiftir. Zirkonyum kaplamalar ile porselen kaplamalara kıyasla çok daha üstün bir estetik görünüm sağlanabilmektedir.

E-Max Laminat Kaplama

Yeni nesil estetik diş kaplama tedavisidir. Özellikle ön dişlerin estetik görüntüsü için uygulanır. Genellikle öndeki kesici dişlere uygulanır. Görselliği öne çıkaran çok hoş bir gülüş sağlayan tedavi işlemidir.

Sıklıkla ön kesici ve küçük azı dişlerine uygulanır.

Işık geçirgenliğinin çok yüksek olması, doğal bir görüntü kazandırması ve uzun ömürlü olmalarından kaynaklı, estetik görünüme en çok önem verildiği ön kesici dişlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Ağzın içinde görünen ve fazla kuvvet uygulanmayan küçük azı dişleri de diğer bir kullanım alanıdır. Hem ön dişlerde, hem de küçük azı dişlere yapılacak kaplama işlemlerinde en güzel sonuç sonuçlar elde edilir.

Kullanım Alanları:

Dirençli renk kusuru olan dişler

Aralıklı dişlerin aralığını kapama (Diastema)

Dizilişi ve pozisyonu kusurlu olan (malpoze) dişler

Şekli bozulmuş (malforme) olan dişler

Aşınmalara maruz kalıp şeklini kaybetmiş dişler (Atrisyon, erozyon, abrazyon)

Mine hipoplazisi (Mine kusurları olan dişler)

Fazla sayıda restorasyon görmüş dişler

 

Lamine Kaplama

Ortodonti tedavilerine alternatif bir uygulamadır. Dişlerin kesilmeden sadece ön yüzlerinin inceltilerek yapılan ve sağlam diş dokusunun en az kaybedildiği yöntemdir. Bu inceltilen alana porselen diş laminelerinin yapıştırılma işlemidir.

Kullanım Alanları:

Beyazlatma ile sonuç alınamayan ileri derecede renk değişimi mevcut olan dişlerde

Dişlerin arasında boşluk olması durumunda (Diastema)

Dişlerin şekil bozukluğu durumlarında

Kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda

Eski dolguların düzeltilmesinde

 

 

 

 

Güncellenme Tarihi: 3 Haz 2022, 12:58

Bu içerik, Atakent Sağlık Grubu Tıbbi Yayın Kurulu’nun onayı ile yayınlanmıştır. Sayfada yayınlanan içerikler kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi edici sağlık hizmetine yönelik içerikler bulunmamaktadır. Doğru tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

 

Doktora Danış