tren

Diş Taşı Temizliği Ağız Sağlığının Temeli

Dişlerin temizliği ve bakımındaki eksiklik diş taşı oluşumunun başlıca nedenidir. Diş taşı tek başına dişe zarar vermediği gibi temizlenmediğinde ağızda oluşan bakterilerin daha sıkı tutunmasına sebep olur ve dişetinde iltihaplanmaya ve enfeksiyona yol açabilir. Hem estetik görünüş hem de sağlık açısından diş taşı temizliği asla ihmal edilmemelidir.

Ağız hijyeninizin etkili bir şekilde gerçekleşmesi için dişlerinizi en az iki dakika fırçalayın. Sonik ve ultrasonik cihazlar ve el aletleri ile yapılan diş taşı temizliğini ihmal etmeyin. Diş taşı temizliği sonrasında iyileşme süresini hızlandırmak için dişlerinizi aşırı sert fırçalamayın. Flor açısından zengin diş macunu kullanın. Düzenli olarak bir diş hekimine muayene olun.

 

 

 

 

Güncellenme Tarihi: 2 Haz 2022, 10:05

Bu içerik, Atakent Sağlık Grubu Tıbbi Yayın Kurulu’nun onayı ile yayınlanmıştır. Sayfada yayınlanan içerikler kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi edici sağlık hizmetine yönelik içerikler bulunmamaktadır. Doğru tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz

 

 

Doktora Danış