cagri-merkezi-icon.png

Sporcu Sağlık Paketi Muhteşem Bir Lansman ile Tanıtıldı

Atakent Cihan Hastanesi ile DİO Grup işbirliği ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun katılımıyla gerçekleşen “Sporcu Sağlık Paketi”, İzmit Ramada Plaza’da gerçekleşen geniş katılımlı bir lansman ile tanıtıldı.

Sporcu Sağlık Paketinin her yönüyle anlatıldığı lansmana açılış kokteyli ile başlandı. Lansmana sporcular ile birlikte Belediye Başkan Yardımcıları, İl Sağlık Müdürlüğü Yetkilileri, Genlik Spor İlçe Şube Müdürleri, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Fakültesi Dekanı ve Öğretim Üyeleri, Kocaeli Spor Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kağıtspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri ve Koordinatörleri ile Kulüp Başkanları katıldı.

Lansmanın açılış konuşmaları, Atakent Cihan Hastanesi Genel Müdürü Latif Sezgin ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat AYDIN tarafından yapıldı. Sporcu sağlık paketinin kulüplere ve sporculara sunacağı faydadan yola çıkılarak şekillendirilen projenin detaylarının da anlatıldığı lansman soru-cevap bölümü ile devam etti.

“Belki de Türkiye’de Böyle Bir Plan Yapan Tek Kentiz”

Proje ile ilgili ilk konuşmayı yapan Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Murat Aydın şu sözleri ifade etti;

“Bugün burada sağlıkla ilgili uzun zamandır yapılan çalışma ve planlama ile ilgili bu sistemi, bugün tüm camiamıza anlatacağız. En çok konuştuğumuz şeydir aslında sağlık. O anda farkına vardığımız bir durum olsa da hayatımızın içindedir. Özellikle sporcularımızın sağlık problemlerini, spor kulüpleri ele almak zorundadır. Sporda sağlık konusu bizim en çok önemsediğimiz konulardan bir tanesi. Müsabakalarda sağlıkla ilgili sorunlar yaşanıyor, hemen oraya kitleniyoruz. Aslında bu işin planlayıcısı birinci dereceden futbol. Futbolun hazırlayıcısı süreç için talimatlar planlamış; herkes bu işten sorumludur ibaresini koymuş. Yani sağlık tedbirlerinden spor kulüpleri sorumludur. Amatör kulüplerimizin sağlık tedbirlerini sahalarda ya da kendi kulüplerinde almaları mümkün değildir. Federasyondan ve sağlık veya Spor Bakanlığımız bu tedbirleri almakla yükümlüdür, bu benim fikrim. Tabi sağlık sadece Kocaeli’de değil Türkiye’de kanayan yara. Özellikle sporcu sağlığı her yerde kanayan yaradır. Bütün kulüplerin sağlık tedbiri almalarında biz elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. İmkânsızlıklar içerisinde biz elimizdekileri yansıtmaya çalışıyoruz. Bu imkânsızlık yerel anlamda değil genel anlamda bir imkânsızlık. Biz sağlığı anlık düşünüyoruz. Bu planlamanın içerisinde olmaya burada siz karar vereceksiniz. Belki de Türkiye’de böyle bir plan yapan tek kentiz.”

“Sporcunun Sağlığından Gereğince Anlayan Doktor Yok”

Murat Aydın’ın konuşmasından sonra konuşma yapan Atakent Cihan Hastanesi Genel Müdürü Latif Sezgin,

“Sporcu sağlığı ile ilgili birçok doktor var ama sporcu sağlığından anlayan bu konuda yardımcı olan doktor bulabilmek çok zor. Amacımız tüm amatör branşlardaki sporcuları sağlık açısından garantiye almak. Sporcu sağlığından anlayan doktor bulabilmek gerçekten çok zor” dedi.

“Bu Yeni Bir Proje”

Daha sonra konuşan Atakent Cihan Hastanesi Ortopedi ve Tramvatoloji Uzmanı Muammer Kocatürk ise

“Sporcu yaralanmalarındaki en önemli şey sakatlık sonrası yaşanan kaos ortamı. Bu konudaki bilgi kirliliğini ortadan kaldırabilir miyiz ve süreç yönetimini tek bir elden standart bir hale getirebilir miyiz diye bir proje çalışması içine girdik. Sporcu sakatlanmaları sevimsiz konular. Ama sıklıkla karşılaştığımız durumlar. Bu işin gidişat kısmını nasıl daha standart hale getiririz diye böyle bir proje ortaya attık. Özellikle kulüp yetkilileri sağlık alanında nasıl kafalarını daha az meşgul edebilirler diye uğraşacağız. Bu yeni bir proje. Örnek teşkil edecek, hatalarını, artılarını ve eksilerini katabileceğimiz bir olay değil. İyi niyetle ilin sporuna katkı vermek için gerçekleştirdiğimiz bir proje ama belki önümdeki zamanlarda bunun üstüne bir şey eklemek gerekecek. Bazı hatalarımız olacak onlardan ders çıkaracağız. Ama desteklerle beraber ilerleyen zamanlarda daha da pozitife doğru gidelim” sözlerini kullandı.

Sporcu Sağlık Paketi Nedir?

Atakent Cihan Hastanesi ve DİO Group işbirliği ile oluşturulan sporcu sağlık paketi, her yaş ve seviyeden sporcunun sağlığını korumak için oluşturulmuş kapsamlı bir sistem. Antrenman ve müsabakalar esnasında gerçekleşen yaralanma ve sakatlanma durumlarında ihtiyaç duyulan sağlık hizmetine ivedilikle ulaşmasını amaçlayan sporcu sağlık paketi, maddi anlamda da sporculara bir koruma sağlıyor. Yıllık olarak kayıt olunabilen sistem, sporcu sakatlanma veya yaralanmalarında kulüp ya da birey tarafından, doktor veya sağlık kuruluşu araştırmasına gerek kalmadan, sporcu sakatlanmalarında profesyonelleşmiş olan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Orp. Dr. Muammer KOCATÜRK ve hizmet kalitesi anlamında en çok tercih edilen Özel Atakent Cihan Hastanesi’nde hizmet alınacağını garanti ediyor.

Sayfa dilini değiştir: English (İngilizce)

Sağlık Rehberi

EMDR Terapisi Nedir?

EMDR Terapisi, güçlü bir psikoterapi yöntemi olan göz hareketleriyle sistematik duyarsızlaştırma ve yeniden işleme çift yönlü uyarımlarla travmatik anının yeniden işlenmesini sağlayarak işlenmemiş anının

Sınav Kaygısı

Sınav Kaygısı Ne İle İlişkilidir? Bireyin sınava yüklediği anlamlar, sınavla ilgili zihinde oluşturulan imaj, sınav sonrası duruma ilişkin atıflar ve sınav sonrası elde edilecek

Eklem ve Kas Hastalıklarının Tedavisinde ACRS Serum Yöntemi

ACRS (otolog sitokin zengin serum), hastanın kendi kanından özel olarak geliştirilen bir serum bileşiğidir. İçeriğinde yenilenme sürecini destekleyen aktive edilmiş büyüme faktörleri ve bağışıklık

Şeker Hastalığı ve Ayak Yaraları

Diyabet, diğer ismiyle şeker hastalığı, çağımızın müzmin hastalıkları arasında ön sıralarda yer almaktadır. Besinlerle alınarak kana karışan şekerin vücutta yıkılarak enerjiye dönüştürülememesi hastalığın karakteristik