tren

Rusya’dan Özel Atakent Hastanesi’ne Skolyoz Ameliyatı İçin Geldiler

3 ay önce Rusya’dan gelen ve Özel Atakent Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Ali Rıza Özcan tarafından “Beyin Kisti Operasyonu” uygulanan hastaya, tedavinin devamı niteliğinde olan ve değerli cerrahiler arasında yer alan “Skolyoz ve Kifoz Operasyonu” yapıldı.

Rusya’da yaşayan 11 yaşındaki erkek hasta, sağlık sorunları nedeniyle Özel Atakent Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Ali Rıza Özcan’a başvurmuştu. Gerçekleştirilen tetkiklerinin ardından beyninde kist olduğu tespit edilmiş ve ameliyat edilmişti. “Skolyoz” ve “Kifoz” rahatsızlığı da bulunan hasta, olumlu seyreden iyileşmenin ardından ikinci bir ameliyata alındı.

Skolyoz cerrahilerinde temel yaklaşım, mümkün oldukça az sayıda omurgayı ameliyat ederek eğriliği düzeltmek ve ilerlemeyi durdurmaktır. Opr. Dr. Ali Rıza Özcan tarafından gerçekleştirilen ameliyat ile omurgaya dokunulmadan mümkün olduğunca az sayıda kemik alınarak cerrahi tamamlandı. Böylelikle hastanın omurga sağlığı korundu.  Genel sağlık durumu iyiye giden hasta, hızla sağlığına kavuşmaya başladı.

 

6 Tem 2022, 12:50