tren

Rusya ve Kıbrıs’tan Atakent Cihan Hastanesi’ne Ameliyat İçin Geldiler

49 ve 50 yaşındaki iki hasta, Rusya ve Kıbrıs’tan Atakent Cihan Hastanesi’ne Spondilolistezis (bel kayması) ameliyatı için geldi. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Bilgehan Tosun tarafından ameliyat edilen hastalar ülkelerine şifa ile döndü.

Rusya ve Kıbrıs’ta yaşayan iki kadın hasta, bel ağrısı, kalçaya yayılan ağrı, uzun süreli yürüyememe, sık sık dinlenme ihtiyacı hissetme ve sırt üstü yatamama gibi benzer sağlık sorunları yaşıyordu. Yurtdışında gerçekleştirdikleri araştırmalar sonucu Türkiye’de Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Bilgehan Tosun tarafından gerçekleştirilen başarılı tedaviler hakkında bilgi sahibi olan hastalar, randevularını planlayarak Türkiye’ye geldi.

Atakent Cihan Hastanesi’nde Prof. Dr. Bilgehan Tosun tarafından yapılan muayeneler ve tetkiklerin ardından iki hastaya da spondilolistezis (bel kayması) tanısı konuldu ve ameliyat planlandı. Gerçekleştirilen ameliyat ile hastaların kayan bel omurları eski yerine getirildi. Daha sonra tekrar kayma olmaması için füzyon adı verilen dondurma işlemi yapıldı. Her iki hastanın ameliyatı da başarıyla sonlandırıldı.

Ameliyatın ardından konuşan hastalar, “bizim için farklı ülkelerden tedavi için Türkiye’ye gelmek, mevcut sağlık sorunumuz nedeniyle yorucu olacak bir süreçti. Ama doktorumuz Bilgehan Bey tarafından gerçekleştirilen başarılı tedavileri okuduktan sonra bunun çok önemi olmadığını düşünerek randevumuzu planladık. Tedavi öncesi süreçlerimizin planlanmasında hastane bize destek oldu. Geldiğimizde Kocaeli’de iyi koşullarda konaklamamız sağlandı. Doktorumuzun bize karşı açıklayıcı ve ilgili yaklaşımı güven verdi. Ameliyatımız da başarılı geçtiği için mutluyuz. Doktorumuza ve hastaneye çok teşekkür ederiz” diye ifade ettiler.

3 gün süren ameliyat sonrası yatışın ardından genel sağlık durumu iyileşen hastalar, ülkelerine uçarak şifa ile döndüler.