tren

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Sağlıklı beslenme, yaşamın her alanında doğru seçimlere bağlıdır.  Kurumsal beslenme danışmanlığı, çalışanların sağlıklı yaşamaları için önemli bir yatırımdır.

Şirketinizde kurumsal beslenme danışmanlığı hizmetlerimiz başladığında;

  • Beslenme uzmanı takibinde öneriler ile sağlıklı çalışanların oranı artmaya başlar.
  • Çalışanların hastalıklara bağlı işe gelmeme oranı düşer.
  • Kurumsal beslenme danışmanlığı çalışanların verimliliğini yükseltir.
  • Sağlıklı beslenme ve başarılı diyet eğitimleri sağlık harcamalarında düşüş ve buna bağlı sigorta payı ve poliçe satın alma da avantaj yaratır.
  • Doğru menü planlama eğitimine bağlı mutfakta oluşan atıklar aza iner, satın alma giderleriniz azalır.
  • Beslenme danışmanlığı ve özel diyet ile sağlıklı kilo kaybına bağlı işyeri kazaları azalabilir.

Beslenme Eğitimleri ve Obezite Cerrahisi Sonrası Deneyim Paylaşım Toplantıları

Sağlıklı beslenme ile ilgili farkındalık seminerlerimiz düzenli aralıklarla hastanemizde yapılmaktadır.

Özellikle obezite cerrahisi geçirmiş olan kişileri hastanemiz çatısı altında toplamak ve yapılacak aylık paylaşım toplantıları ile deneyimlerimizi paylaşmak temel hedefimiz.

Gebe okulumuzda, gebelik süresince yaşanacak değişimleri, doktor, diyetisyen, psikolog desteği ile dört haftalık eğitim programı ile anneyi doğum sürecine hazırlamayı hedeflemekteyiz.

Diyabet okulu, diyabet teşhisi konmuş olan hastaların bu dönemi en iyi şekilde yönetmelerini sağlamak için ücretsiz olan 4 haftalık bir eğitim modülüdür.

*Besin İntolerans Testleri ve Eliminasyon Diyetleri

Gıda intoleransı birçok rahatsızlığın sebebi olabilir. Başta kilo verememe, mide ve bağırsak, deri ve cilt rahatsızlıkları, migren şikâyetleri olmak üzere gıda intoleransı birçok rahatsızlığı tetikliyor ya da sebep oluyor olabilir. Gıda intoleransı kişiseldir ve herkeste farklılık gösterir. Sizde gıda intolerans testi yaptırarak kendi vücudunuzu daha iyi tanıyabilirsiniz.

 

 

 

 

Güncellenme Tarihi: 15.02.2022, 16:07

Bu içerik, Atakent Sağlık Grubu Tıbbi Yayın Kurulu’nun onayı ile yayınlanmıştır. Sayfada yayınlanan içerikler kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi edici sağlık hizmetine yönelik içerikler bulunmamaktadır. Doğru tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Doktora Danış