tren

Bölüm Hakkında

İmplant, kaybedilen dişlerin yerini tutmak amacıyla çene kemiklerinin içerisine yerleştirilen yapay diş kökleri ve üzerine yapılan üst yapılardır. Travma (çarpma, darbe) diş eti hastalığı, çürük gibi nedenlerle doğal dişlerini kaybetmiş hastaların diş eksikliği, titanyum veya seramik esaslı yapay köklerin kalınlık ve yoğunluk açısından yeterli çene kemiklerine yerleştirilmesi ile giderilebilmektir. Kaybedilen fonksiyon ve estetiğin geri kazanılması amacıyla dental implantlar üzerine kron, köprü veya hareketli protez uygulamaları yapılabilmekte böylece hastanın yaşam kalitesi arttırılabilmektedir.

Kaybedilen dişlerin yerine yerleştirilen yapay diş kökü ve dişler olan implantlar, vücuda herhangi bir yan etkisi olmayan, estetik ve işlevsel olarak doğal diş görevi gören titanyum varyantı ürünlerdir. Titanyum, doku uyumu mükemmel olan, yüzyıllardır tıbbın birçok alanında güvenle kullanılan bir metaldir.

Avantajları:

  • Çiğneme kayıplarını giderir.
  • Yüzdeki görüntü kusurlarını giderir.

Kullanım Alanları:

  • Tek diş kayıplarından çoklu ve tüm dişlerin kaybına kadar her durumda uygulanabilir.

All On Four İmplant

Tüm dişlerini kaybetmiş ve çenelerin arka bölgelerinde kemik olmayan hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört adet implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir işlemdir. Başarı oranı yüksek bir tedavi şeklidir.

 

 

 

 

Güncellenme Tarihi: 15.02.2022, 12:23

Bu içerik, Atakent Sağlık Grubu Tıbbi Yayın Kurulu’nun onayı ile yayınlanmıştır. Sayfada yayınlanan içerikler kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi edici sağlık hizmetine yönelik içerikler bulunmamaktadır. Doğru tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Doktora Danış