tren

Göz Kapağı Estetiği

Alt ve üst göz kapaklarında torbalanmış yağlar ve gevşemiş, buruşmuş derinin fazlasının alınmasıyla kişinin daha genç ve canlı bakış kazanması ve göz kapaklarındaki kırışıklıkların giderilmesinde bilinen en etkili yöntem ‘Göz Kapağı Estetik Operasyonları’ dır. Bu operasyonlar rahatlıkla uygulanabilir, ciddi bir risk taşımaz ve etkileyici sonuçlar ortaya koyar. Göz kapağı sorunundan kurtulan hasta, uzun yıllar geçmesine rağmen genç ve etkileyici bakışlara sahip olmanın rahatlığını hisseder ve özgüveni artar.

Göz kapakları, yüzdeki yaşlanma ve bozulmalardan en çok etkilenen bölgelerdir. Üst göz kapağı gevşeyip sarkarak zamanla gözün üzerine düşer ve beraberinde şişme ve torbalanmalar kendini göstermeye başlar. Yer çekiminin etkisi, yaşlanma, genetik yatkınlık, alkol ve sigara kullanımı, düzensiz uyku göz kapağı estetiğini bozan etmenlerdir.

Göz kapağı cerrahisi, riski yok denecek az olan uygulamalardır. Uygulama öncesinde gerçekleştirilen muayenede göz kapağındaki yağ miktarı, cilt fazlalığı ve kas dokusundaki bozulma değerlendirilir. Ameliyat planlaması bu değerlendirmeye göre şekillenir. Cerrahi müdahale lokal ya da genel anestezi altında yapılır ve 1 ila 3 saat arasında tamamlanır. Uygulama esnasında hasta her hangi bir acı hissi yaşamaz. Dikişlere hafif bir pansuman yapılarak müdahale tamamlanır. Hasta kısa süre içinde günlük yaşamına devam eder.

 

 

 

Güncellenme Tarihi: 7 Haz 2022, 16:55

Bu içerik, Atakent Sağlık Grubu Tıbbi Yayın Kurulu’nun onayı ile yayınlanmıştır. Sayfada yayınlanan içerikler kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi edici sağlık hizmetine yönelik içerikler bulunmamaktadır. Doğru tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

 

 

Doktora Danış