tren

Göz Çevresi Botoks Uygulaması

Çok ince olan göz çevresi, bu özelliği sayesinde erken dönemde kırışmaya başlar. Fazla mimik kullanımıyla göz çevresindeki kasların aktif çalışması bu kırışmayı hızlandırır. Göz çevresinde oluşan kırışıklıkları önlenmek için farklı yöntemler denenmektedir. Bu yöntemlerden olan biri olan botoks, aşırı kas aktivitelerini azaltmak ve durdurmak için uygulanır.

Göz çevresi botoksu, kasın fazla çalışan bölümünün çalışmasını engellemek ya da azaltmak yoluyla kırışıklığın azaltılması esasına dayanır. Bu uygulama ile iki kaş arasındaki kırışıklıkların, alındaki yatay çizgilerin ve göz kenarındaki kazayağı kırışıklıklarının yok edilmesinin yanında kaşların kaldırılması da mümkündür. İğne ile gerçekleştirilen botoks uygulaması etkisini dört ila yedi günde gösterir. Uygulamadan üç hafta sonra uzman hekimce kontrol edilmesi gerekmektedir. Gerekli görüldüğünde altı ay sonra aynı bölgeye tekrar botoks uygulanabilir.

 

 

 

 

Güncellenme Tarihi: 8 Haz 2022, 12:53

Bu içerik, Atakent Sağlık Grubu Tıbbi Yayın Kurulu’nun onayı ile yayınlanmıştır. Sayfada yayınlanan içerikler kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi edici sağlık hizmetine yönelik içerikler bulunmamaktadır. Doğru tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

 

Doktora Danış