tren

Fransa ve Viyana’dan Atakent Hastanesi’ne Ameliyat İçin Geldiler

Uluslararası hastalar tarafından sıkça tercih  edilen Özel Atakent Hastanesi, Fransa ve Viyana’dan Obezite ve Metabolik Cerrahi (şeker ameliyatı) için gelen hastalarını taburcu etti.

Fransa’da yaşayan U.Ç., bir süredir diyabet rahatsızlığından muzdaripti. Tedavi olmak için başvurduğu sağlık kuruluşlarında kendisine metabolik cerrahi önerildi. Bunun üzerine bir buçuk yıl boyunca uygun sağlık kuruluşu ve hekim için arayışını sürdüren hasta Türkiye’ye gelerek Özel Atakent Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. İmad Salih’e ameliyat oldu.

Viyana’da yaşayan S.İ ise fazla kiloları ve yüksek tansiyonu nedeniyle sağlık sorunları yaşıyordu. Kilo vermek için diyet ve spor yapmayı denese de ideal kilosuna ulaşamadı. Farklı yöntemlerle hızlı ve sağlıklı kilo verme arayışını sürdüren hasta, Özel Atakent Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Imad Salih’e başvurdu. Gerçekleştirilen ön değerlendirme ve tetkiklerinin ardından hastaya tüp mide cerrahisi uygulandı.

Başarılı geçen ameliyatlarının ardından sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilen hastalar gerçekleştirilen son kontrollerinin ardından şifa ile taburcu edilerek ülkelerine uğurlandı. Ameliyat öncesinde gerçekleştirilen detaylı görüşme ve bilgilendirme sürecinden memnun kaldıklarını bildiren hastalar, ameliyat sonrası iyileşme süreçlerinin hızlı gerçekleştiğini ve ülkelerini mutlu bir şekilde döneceklerini ifade ederek Opr. Dr. Imad Salih’e teşekkürlerini iletti.

 

25.05.2022, 11:08