Sağlığınızın Gülümseyen Yüzü

cagri-merkezi-icon.png

Check-up

Estetik İşlemler

Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)

Çeşitli nedenlerle estetiği bozan diş ve dişetindeki farklılıkların hastanın ihtiyaçları ve yüz şekline göre doğal ve estetik bir görünüme kavuşturulmasını sağlayan tedavi yöntemidir.

Tamamen kişiye özel bir tedavidir. Bu nedenle hastanın istek ve beklentileri tedavi sürecini belirleyen en önemli faktörlerdir.

Gülüş Estetiği adı altında, diş ve diş etine yönelik tüm cerrahi işlemler, estetik tüm müdahaleler, en güzel gülüşü elde etmeye yönelik tedavilerdir. “Beyaz Estetik” ile dişe yapılacak uygulamalarla dişlerin estetik görünümü hedeflenir. “Pembe Estetik” ile diş etlerine estetik bir görünüm kazandırmak amaçlanır.

Ortodonti (Diş Teli Tedavisi)

Ortodontik tedavinin ana amacı iyi bir kapanıştır. Bu da düzgün olarak sıralanmış dişlerin karşı çenedeki dişlerle uyumlu olması sayesinde gerçekleşir. İyi bir kapanış; ısırma, çiğneme ve konuşmayı kolaylaştırır. Ağız sağlığının geliştirilmesi ve böylece genel sağlığın da iyileşmesine yardımcı olur ve kişinin özgüvenini artırır.

Estetik Restorasyonlar (Restoratif Diş Tedavisi)

Diş dokusu kayıplarında dişi onaran tedavi eden ve aynı zamanda estetik ihtiyaçları karşılayan bir uygulamadır. Diş şekillerinin ve renklerinin değiştirilmesiyle hastalara estetik bir görüntü kazandırır.

Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

 

 

Güncellenme Tarihi: 3 Haz 2022, 13:08

Bu içerik, Atakent Sağlık Grubu Tıbbi Yayın Kurulu’nun onayı ile yayınlanmıştır. Sayfada yayınlanan içerikler kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi edici sağlık hizmetine yönelik içerikler bulunmamaktadır. Doğru tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

 

Sayfa dilini değiştir: English (İngilizce)

Sağlık Rehberi

EMDR Terapisi Nedir?

EMDR Terapisi, güçlü bir psikoterapi yöntemi olan göz hareketleriyle sistematik duyarsızlaştırma ve yeniden işleme çift yönlü uyarımlarla travmatik anının yeniden işlenmesini sağlayarak işlenmemiş anının

Sınav Kaygısı

Sınav Kaygısı Ne İle İlişkilidir? Bireyin sınava yüklediği anlamlar, sınavla ilgili zihinde oluşturulan imaj, sınav sonrası duruma ilişkin atıflar ve sınav sonrası elde edilecek

Eklem ve Kas Hastalıklarının Tedavisinde ACRS Serum Yöntemi

ACRS (otolog sitokin zengin serum), hastanın kendi kanından özel olarak geliştirilen bir serum bileşiğidir. İçeriğinde yenilenme sürecini destekleyen aktive edilmiş büyüme faktörleri ve bağışıklık

Şeker Hastalığı ve Ayak Yaraları

Diyabet, diğer ismiyle şeker hastalığı, çağımızın müzmin hastalıkları arasında ön sıralarda yer almaktadır. Besinlerle alınarak kana karışan şekerin vücutta yıkılarak enerjiye dönüştürülememesi hastalığın karakteristik