tren

Boynu Kırılan Hasta Özel Atakent Hastanesi’nde Ameliyat Edildi

Yüksekten denize atlama sonucu boynu kırılan hasta, Özel Atakent Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Ali Rıza Özcan tarafından ameliyat edildi.

24 yaşındaki erkek hasta, yüksek bir noktadan denize baş üstü atlama sonucu boynunu kırdı. Acilen Özel Atakent Hastanesi’ne getirilen hasta, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Ali Rıza Özcan tarafından hemen ameliyata alındı.

Kırık sonucu kolları ve bacakları felç olan ve başını oynatamayan hastanın boynu “Anterior Korpektomi” işlemi ile stabil hale getirildi. İşlem ile boynun ön yüzünden omurga alınıp yeni bir omurga yapıldı. Devamında “Posterior Stabilizasyonu” uygulanan hasta, ameliyat sonrasında kollarını hareket ettirmeye başladı. Bacaklarındaki felç durumu devam eden hastanın tedavisi sürüyor.

Önemli cerrahi müdahaleler arasında yer alan omurga kırıklarının ameliyatlı tedavisi, uzmanlık ve tecrübe gerektiren uygulamalardandır. Özellikle hayati yaşam fonksiyonlarının tehlikede olduğu durumlarda tam teşekküllü sağlık kuruluşlarında uygulanmasının önem arz ettiği omurga cerrahileri, Özel Atakent Hastanesi’nde başarıyla uygulanmaktadır. Cerrahi sonrası devam tedavilerinin de uzmanlıkla uygulandığı Özel Atakent Hastanesi, çevre il ve ilçelerden de hasta kabul etmektedir.

 

6 Tem 2022, 12:59