tren

Onkoloji

Anasayfa » Birimlerimiz » Onkoloji

Kanser, yaşadığınız her anı etkisi altına alabilecek, bedeninizde sebep olduğu yorgunlukla birlikte ruh halinizi, gündelik yaşantınızı ve hatta sevdiklerinizi dahi etkisi altına alabilecek bir hastalıktır.

Kanserle mücadelede başarıya ulaşmak için hastanın kendisi, aile bireyleri, hastalığı takip eden tüm hekimler ve sağlık çalışanları ortak bir bilinçle hareket etmelidir.

Günümüzde kanserin teşhis ve tedavi süreçleri gelişen teknoloji ve bilgi birikimi sayesinde daha konforlu ve organize (multi-disipliner) bir şekilde sürdürülmekte ve başarılı sonuçlar günden güne artmaktadır.

Yakın döneme kadar kanser dokusuyla birlikte vücudun tamamını ciddi şekilde etkileyen kemoterapi ve radyoterapi uygulamaları yerlerini kanserli dokuya hassas şekilde etki eden daha özelleşmiş (spesifik) tedavilere bırakmıştır.

Kansere güncel yaklaşımda radyoloji, radyasyon onkolojisi, nükleer tıp, medikal onkoloji, cerrahi onkoloji, patoloji ve diğer branşlardan alanlarında uzman hekimler bir ekip olarak kanserin takip ve tedavisini sürdürmektedir.

Medikal Onkoloji

Medikal onkoloji, geçtiğimiz birkaç yılda ciddi gelişimlerin (inovasyon) sağlandığı bir branştır.

Güncel tıp uygulamalarında “tüm hastalar için tek tip tedavi” yerine “kişiye özel tedavi protokolleri” düzenlenmektedir. Bu sayede hastalar tedaviden daha etkin şekilde fayda sağlamakta ve yan etkiler en aza indirilmektedir.

Güncel onkoloji uygulama alanları ilerleyen teknolojiden ciddi anlamda kazanımlar görmüştür. Gerek görüntüleme gerekse girişimsel terapi çeşitliliği önemli derecede artmıştır.

Medikal Uygulamalar:

Geleneksel Kemoterapi

Akıllı İlaç ve Antikor Uygulamaları

Hormon Terapileri

İmmünoterapi