tren

Bir Günde İmplant Mümkün

Fast and Fixed uygulaması, total dişsiz olan çeneye hemen implant uygulaması ve  sabit protez yerleştirilmesine imkan veren bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde aynı gün içinde diş çekimi ve implat yerleştirmesi yapılabilmektedir.

Fast and fixed uygulaması genelde tümden dişsiz alt veya üst çenelerde veya var olan tüm dişlerin çekilmesi gerektiği ağızlarda uygulanabilir. Aynı seansta varsa sallanan veya periodontal açıdan çok sıkıntılı olduğuna karar verilmiş dişler çekilir. Sonrasında üst çeneye 6 adet alt çeneye ise 4 adet açılı implantlar yerleştirilir. İmplantların hepsini birbirine parelel hale getirecek açılı fast and fixed abutmentler implantların üzerine vidalanır. Ölçü analogları abutmentlerin üzerine yerleştirilip açık ölçü tekniği ile ölçü alınır. Ölçü analogları çıkarılır ve dişeti şekillendiriciler abutmentlerin üzerine yerleştirilerek seans sonlandırılır. Bu ölçüye göre laboratuarda sabit bir protez hazırlanır ve operasyondan sonraki 24 saat içinde hasta ağzına sabitlenir. Hasta bir gün sonra sabit dişlere kavuşmuş olur.

Fast and fixed uygulamasının sunduğu öncelikli avantaj   asırı kemik erimesi olmuş hastalarda ikinci bir cerrahi işleme gerek olmadan kalıcı protez uygulamasına sabit diş imkanı vermesidir. Amelitattan hemen sonra ölçü alınarak doğrudan başlanabilir. Böylece hasta bir günde  damak protezinden kurtulmuş olur ve önemli oranda konfor kazanır. Kalıcı protez yapılıncaya kadar hasta geçici sabit protezlerini kullanabildiği için aynı konforu devam eder. Ayrıca geniş kemik erimelerinin yaşandığı alt çeneye sahip hastalara sabit protez yapma olanağı sunar. Sistem çok daha uzun implant yerleştirilmesine imkan verdiği için daha az implantla sabit diş yapılmış olur. Kalıcı protez hibrit şekilde yapılabildiği için pembe diş eti estetiği sağlanabilir.

 

 

 

Güncellenme Tarihi: 2 Haz 2022, 09:24

Bu içerik, Atakent Sağlık Grubu Tıbbi Yayın Kurulu’nun onayı ile yayınlanmıştır. Sayfada yayınlanan içerikler kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi edici sağlık hizmetine yönelik içerikler bulunmamaktadır. Doğru tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz

 

Doktora Danış

    ETİKETLER: