tren

Bacaklarında Felç İle Özel Atakent Hastanesi’ne Gelen Hasta, Sıçramış Omurga Tümörü Nedeniyle Opere Edildikten Sonra Yürüyerek Taburcu Edildi

Meme kanseri öyküsü olan, bel kemiğine sıçramış tümör ile omuriliğini ezen bir kitlesi bulunan, aynı zamanda her iki bacağında felç durumu olan hasta, Özel Atakent Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Ali Rıza Özcan tarafından başarıyla ameliyat edildi.

Yurtdışında yaşayan hasta, meme kanseri nedeniyle tedavi görüyordu. On gündür şiddetli bel ağrısı yaşayan ve her iki bacağında felce yakın düzeyde kuvvet kaybı olan hasta, Özel Atakent Hastanesi’ne başvurdu. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Ali Rıza Özcan tarafından muayene edilen hastanın tetkiklerinde, kanserin kemiğe sıçradığı (metastaz yaptığı) ve omuriliğini ezen bir kitle olduğu tespit edildi. Bunun üzerine hızlıca ameliyat kararı alındı.

Opr. Dr. Ali Rıza Özcan tarafından gerçekleştirilen ameliyat ile belindeki metastatik kitle ile omuriliğe zarar veren kitle temizlendi. Bacaklarındaki kısmi felç durumu iyileşen ve onkolojik tedavi için bilgilendirilen hasta, Özel Atakent Hastanesi’nden yürüyerek şifa ile taburcu edildi.

 

4 Ağu 2022, 13:10