Sağlığınızın Gülümseyen Yüzü

cagri-merkezi-icon.png

KURUMSAL

Haberler

Kemalettin AKKURT Kimdir?

Kemalettin Akkurt

1964 Kars doğumlu, sekiz kardeş olan Kemalettin Akkurt evli ve dört çocuk babasıdır.

1990 yılında Kocaeli’ne gelerek Akpa Pazarlama Mutfak Araç ve Gereçleri Ltd. Şti. ile ticaret hayatına başladı.

1996 yılında ise Akkurt Pazarlama Tekstil İmalat San. Tic. GİBİ. yi kurarak ev tekstili imalatı yapmaya başladı.

1998 yılında Kocaeli’nin ilk alışveriş merkezi olan ve açılışı o dönemin 9.Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel tarafından yapılan 18.000 m2 kapalı alana sahip GALAKSİ AVM’yi kurdu.

2003 yılında Fas’ta imalat ve pazarlama şirketi ile 250 kişiye istihdam sağlamış, 2006 yılında ise Azerbeycan’da imalat ve pazarlama şirketi kurarak 500 kişiye istihdam sağlamıştır.

2003 yılında Kocaeli vergi rekortmeni oldu, 2004 ve 2006 yılları arasında ilk üç içerisinde yer aldı.

2012 yılında 362 yatak kapasitesine sahip Kocaeli’nin en büyük oteli ve aynı zamanda Dünya markası olan Ramada Plaza İzmit’i açmıştır. Bünyesinde 2.000 m2 Spa Merkezi bulunan Dünyaca ünlü The North Shıeld Pub bulunan otelin açılışı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştır.

2014 yılında Kocaeli Üniversitesi Umuttepe yerleşkesinde bulunan 22.000 m2 kapalı alan ve 1200 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunu ve 2015 yılında yine Kocaeli Üniversitesi Umuttepe yerleşkesinde bulunan 35.000 m2 kapalı alan ve 2200 öğrenci kapasiteli 2.yurdu kurarak toplamda 3400 öğrenciye yurt olanağı sağlamıştır.

2017 yılında yurtdışına yaptığı ihracatlardan dolayı Kocaeli’nde yeşil pasaportu alan ilk iş adamı olmuştur.

2017 yılında Kocaeli Yahyakaptan yerleşkesinde 130 konutlu Royal City inşaatına ve aynı yıl içerisinde de Kocaeli Başiskele yerleşkesinde bulunan 100 konutlu Secret Garden inşaat projelerini başlattı.

2018 yılı Nisan ayında 43 yataklı yoğun bakım ünitesi, 5 adet donanımlı ameliyathanesi ve bünyesindeki nükleer tıp ünitesi ile dikkat çeken 203 yatak kapasiteli Özel Atakent Hastanesini Akkurt Grup bünyesine dahil etti.

Halen Kocaeli’de ailesi ile birlikte yaşamaya devam ediyor.

Sayfa dilini değiştir: English (İngilizce)

Sağlık Rehberi

EMDR Terapisi Nedir?

EMDR Terapisi, güçlü bir psikoterapi yöntemi olan göz hareketleriyle sistematik duyarsızlaştırma ve yeniden işleme çift yönlü uyarımlarla travmatik anının yeniden işlenmesini sağlayarak işlenmemiş anının

Sınav Kaygısı

Sınav Kaygısı Ne İle İlişkilidir? Bireyin sınava yüklediği anlamlar, sınavla ilgili zihinde oluşturulan imaj, sınav sonrası duruma ilişkin atıflar ve sınav sonrası elde edilecek

Eklem ve Kas Hastalıklarının Tedavisinde ACRS Serum Yöntemi

ACRS (otolog sitokin zengin serum), hastanın kendi kanından özel olarak geliştirilen bir serum bileşiğidir. İçeriğinde yenilenme sürecini destekleyen aktive edilmiş büyüme faktörleri ve bağışıklık

Şeker Hastalığı ve Ayak Yaraları

Diyabet, diğer ismiyle şeker hastalığı, çağımızın müzmin hastalıkları arasında ön sıralarda yer almaktadır. Besinlerle alınarak kana karışan şekerin vücutta yıkılarak enerjiye dönüştürülememesi hastalığın karakteristik